Tracy Chapman – Fast Car

Atlikėja

 Tracy Chapman (g. 1964) yra amerikietė dainininkė ir dainų kūrėja. Mama pastebėjo dukros meilę muzikai ir, nepaisydama pinigų stygiaus, nupirko ukulelę, kuomet jai tebuvo vos 3 metai. Groti gitara ir kurti dainas Tracy pradėjo būdama 8 metų amžiaus. Ji pati sako, kad tai daryti ją paskatino TV šou „Hee Haw.

SONY DSC

Labiausiai išgarsėjo su savo dainomis „Fast Car„,  „Give Me One Reason”, „Talkin’ ’bout a Revolution”, „Baby Can I Hold You”, „Crossroads”, „New Beginning” ir „Telling Stories”. Laimėjo daugybę įvairių apdovanojimų.

Daina

Daina „Fast Car” yra iš atlikėjos vardu pavadinto albumo „Tracy Chapman„, išleisto 1988 m. Tai labiausiai žinoma ir kritikų visuotinai pripažinta Tracy Chapman daina, patekusi į JAV, Didžiosios Britanijos ir kt. šalių TOP10. Žurnalas „Rolling Stone” skyrė jai 167-ąją vietą tarp „500 geriausių visų laikų dainų”.

Ši daina yra pasakojimas apie jos kartos skurdą. Dainos atlikėja pasakoja istoriją apie jos sunkų gyvenimą, kuris prasideda jos mamos skyrybomis ir bedarbyste, alkoholiku tėvu, verčiančiu ją mesti mokyklą, kad juo rūpintųsi. Paaugusi ji su partneriu palieka savo gimtąjį miestą, vildamasi susikurti geresnį gyvenimą. Nepaisant to, kad įsidarbino parduotuvėje, mergina patenka į skurdą ir jos gyvenimas tampa toks pat kaip motinos: partneris praranda darbą ir tampa alkoholiku. Ji lieka viena su vaikais, kuomet jos partneris leidžia laiką gerdamas su savo sėbrais.

Galiausiai, gavusi geresnį darbą, ji susitaiko su gyvenimu ir nustoja vaikytis tuščių svajonių. Ji liepia partneriui palikti ją, imti greitą automobilį („fast car”) ir išvažiuoti. Paskutinis priedainis dainuojamas su variacija. Iš pradžių „Mes turim priimti sprendimą išvykti šiąnakt arba gyventi ir mirti tokiu būdu”, o po to „Tu turi priimti sprendimą išvykti šiąnakt ar gyventi ir mirti tokiu būdu.”

Kaip groti

Jei norėsi pagroti dainą su įrašu, tau bus reikalingas kapodasteris, kurį reikia užsidėti II skirsnyje. Kadangi ne visi jį turi, todėl žemiau esanti video pamoka nufilmuota be kapodasterio.

Didžiąją dalį dainos reikės groti arpedžio būdu. Ir tik priedainyje bus naudojamas braukimas („šešiukė”). Kad viską geriau suprastum, tau patartina mokėti skaityti TAB’us.

Detaliau apie viską žiūrėk  2 dalių video.

 

1 dalyje rodoma, kaip groti pagrindinį „Fast Car” rifą, sudarantį apie 80% šios dainos:

 

 

2 dalyje rodoma kaip groti dainos vietas, kuriose daromi pagražinimai, priedainius ir pabaigą:


 

Dėmesio! Dainą sudaro 3 lapai. Čia pateiktas tik 1-as lapas. Visą dainą (TAB’us pdf formate ir MIDI failą) gali atsisiųsti per nuorodas esančias žemiau.

 Tracy Chapman - Fast Car_GitarosPamokos.lt


Čia gali parsisiųsti visos dainos TAB’us ir garso takelį MIDI formate:


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.