Pink Floyd – Is There Anybody…

Grupė

„Pink Floyd” – anglų psichodelinio, progresyviojo, avangardinio roko grupė, gyvuojanti nuo 1964 m. Viena sėkmingiausių roko grupių, pardavusi daugiau nei 200 milijonų albumų pasaulyje ir apie 74,5 milijono vien tik JAV.

Pink Floyd

Albumas

„The Wall“ (2 LP) – albumas/roko opera, išleistas 1979 m. lapkričio 30 d. Albumas pasiekė 1 vietą angliškame dainų dešimtuke ir 1 vietą JAV. Paskutinis albumas, kurį atliko klasikinė grupės sudėtis.

Filmas

1982 m. pagal albumo muziką sukurtas režisieriaus A. Parker to paties pavadinimo filmasThe Wall. Pati įžymiausia filmo daina yra „Another Brick in the Wall, Part II“, kurios atlikime dalyvavo ir 23 Londono  Islington Green School Choir mokiniai. Pagal Didžiosios Britanijos įstatymus, kiekvienas žmogus, prisidėjęs prie komercinės sėkmės sulaukusios dainos įrašo, turi teisę gauti autorinį mokestį. Moksleiviai iš mokyklos choro negavo jokio mokesčio.

Daina

Daina „Is There Anybody Out There?” yra iš to paties albumo. Taip pat ji panaudota ir filme „The Wall”. Čia ji skamba šiek tiek kitaip. O TAB’us dariau būtent pagal filmo, o ne albumo versiją. Ją pasiklausyti gali čia.

Dainos pradžioje girdimi pašnekesiai ir įvairūs psichodeliniai bei muzikiniai garsai, kuriantys reikalingą nuotaiką. Pati tema, kurios TAB’us matai žemiau, prasideda maždaug nuo 1:15.

Kaip groti

Groti reikia pirštais, arpedžio būdu. Pradžioje siūlau pagroti 4 taktų įžangą. 7, 17 ir 35 taktuose teks stipriai ištempti ranką, kad su mažuoju piršteliu pasiektum IV skirsnyje esančią natą. 11, 13, 21, 23, 25 ir kt. taktuose arpedžio būdu reikia groti 5 natas. Tau neužteks pirštų, nes grodami arpedžio įprastai naudojame tik 4 dešinės rankos pirštus. Yra 3 var. kaip gali elgtis tokiu atveju:

  1. Panaudoti ir 5-ąjį dešinės rankos pirštą. Tokiu atveju, 1-ą stygą turėtum groti su mažuoju piršteliu.
  2. Su nykščiu (p) groti 5 ir 4 stygas, o likusias kitais pirštais.
  3. Su bevardžiu pirštu (a) groti 2 ir 1 stygas.

26 ir 30 taktuose hammer on daryti siūlau su mažuoju piršteliu. Sunkiausi bus 26, 28, 30, 32 ir 39 taktai. Tas vietas turėtum pašlifuoti daugiau. Priešpaskutiniame takte sulėtink, o paskutiniam takte tas dvi natas švelniai perbrauk žemyn su nykščiu.

 

Pink Floyd - Is There Anybody Out There_(1)_GitarosPamokos.lt

Pink Floyd - Is There Anybody Out There_(2)_GitarosPamokos.lt


Čia gali parsisiųsti šios dainos TAB'us ir garso takelį MIDI formate: