Gitarų rūšys

3 pagrindinės gitarų rūšys   

Nesismulkinant į subtilybes, visas gitaras galima suskirstyti į 3 rūšis:

  • akustines
  • klasikines
  • elektrines

Žmogui, panorusiam išmokti groti gitara, natūraliai kyla klausimas:Kokią gitarą įsigyti?arbaKokia gitara būtų man labiausiai tinkama?

Trumpas atsakymas:

Tai priklauso nuo to kokią muziką žadi groti.

Ilgas atsakymas:

Jei žadi groti dainas savo draugams, artimiesiems, prie laužo ar vakarėlyje, tai labiausiai tam tiks akustinė gitara. Taip pat ji tiks ir grojant dainuojamąją poeziją ar akustinius pop, rock, blues, reggae variantus.

Akustinė gitara labai tinka pradžiai, jei po to žmogus planuoja pereiti prie elektrinės gitaros ir groti tokius stilius kaip rokas, metalas, bliuzas. Dauguma žmonių renkasi būtent akustinę gitarą.

Pagrindinis jos skirtumas nuo klasikinės gitaros, kad stygos yra metalines (žinoma, tų skirtumų yra ir daugiau).

Akustinė gitara

 

Akustine gitara


Jei žadi groti klasikinę muziką arba flamenco stiliumi, tuomet tau reikia klasikinės gitaros. Ji dažnai naudojama ir grojant bossa nova stiliumi. Taip pat gan dažnai pasitaiko ir dainuojamojoje poezijoje arba pritaikoma pop/rock stiliaus baladėse (pvz., Eric Clapton - Tears In Heaven, Sting - Shape Of My Heart).

Jei tau patinka tylesnis, švelnesnis nailoninių stygų skambesys ir šie stiliai, tuomet patariu rinktis klasikinę gitarą.

Klasikinė gitara

Klasikine gitara


Jei žadi groti grupėje tuomet tau verta pagalvoti apie elektrinę gitarą.  Elektrinė gitara ypatingai tinka groti sunkesniems muzikos stiliams: rock, metal. Taip pat ji tinka ir visiems kitiems stiliams: pop, blues, funk, jazz, reggae, country. Elektrine gitara grojami ir klasikinės muzikos perdirbiniai. Nenaudojama gal tik dainuojamojoje poezijoje, flamenco ir fingerpicking stiliuose.

Elektrinė gitara

Elektrine gitara (Fender Stratocaster)

Elektrinėje gitaroje stygas prispausti lengviau nei akustinėje ar klasikinėje. Tačiau teks išmokti elgtis ir su aparatūra. Dar vienas svarbus dalykas: perkant elektrinę gitarą reikia pagalvoti į ką ją jungsi.

Kubas

Kubas

Nors dabar yra visai nebrangių elektrinių gitarų pradedantiesiems gitaristams, tačiau pirkinio kaina išauga.  Juk dar reikia pirkti stiprintuvą, taip vadinamą kubą ir laidą.

Laidas

Gitaros laidas

Tiesa, iš bėdos elektrinę gitarą galima jungti ir prie kompiuterio, muzikinio centro ar net prie išmanaus telefono. Tam reikalingos specialios jungtys ir programos.


Daugiau informacijos apie gitaras ir patarimų kaip išsirinkti gitarą rasi čia: