Evanescence – Heart Shaped Box

Grupė

Evanescence – alternatyvaus roko grupė iš  JAV. Ją įkūrė dainininkė, pianistė ir dainų kūrėja Amy Lee ir pagrindinis gitaristas bei dainų autorius Ben Moody. Jie susitiko jaunimo stovykloje. Moody išgirdo Amy Lee begrojančią „I’d Do Anything for Love (But I Won’t Do That)” pianinu. Susipažinę jie atrado, kad abu mėgsta Jimi Hendrix’ą ir Björk, ir nutarė pamėginti kartu rašyti dainas.

Grupe Evanescence ir Amy Lee
Grupė „Evanescence” ir Amy Lee

Tam tikrą laiką jie negalėjo į grupę pakviesti daugiau profesionalių muzikantų, nes neturėjo tam pakankamai lėšų. Nepaisant to, jie grojo savo muziką gyvai. Kelios dainos („Understanding“, „Give Unto Me“ ir kt.) praskynė kelią į vietinių radijo stočių topus, jų populiarumas augo, o kartu – ir koncertų paklausa. Kai grupė galų gale susiformavo, jie surengė pasirodymą ir tapo vieni iš populiariausių vietinių atlikėjų.

Išleidusi debiutinį albumą „Fallen“ (parduota 14 milijonų kopijų) grupė išgarsėjo ir visame pasaulyje. 2004 m. „Evanescence” gavo Grammy apdovanojimą kaip geriausia nauja grupė. Tais pačiais metais geriausio „gyvo” sunkiojo roko pasirodymo prizu Evanescence įvertinta už dainą „Bring Me To Life„.

Evanescence išvertus į lietuvių kalbą reiškia „išnykimą“ arba „išsisklaidymą it dūmas“. Pasak grupės lyderės Amy Lee, ji „dievina šį žodį, nes jis paslaptingas ir niūrus bei palieka pėdsaką kiekvieno jį išgirdusio sąmonėje”.


Daina

"Heart-Shaped Box" yra JAV grunge grupės "Nirvana" daina iš albumo "In Utero". Tai buvo 4-as ir paskutinis grupės "Nirvana" studijinis albumas, išleistas 1993 m. Visas albumo dainas parašė grupės lyderis Kurt Cobain.

„Evanescence“ padarė šios dainos akustinį koverį (gitara ir Amy Lee vokalas).


Kaip groti

Šioje dainoje naudojamas vadinamasis dropped D derinimas. Jo esmė yra, kad 6-ą gitaros stygą reikia nuleisti tonu žemyn. Tuomet vietoj natos mi (E) skambės re (D). Iš to ir kilęs šitokio derinimo pavadinimas.

Groti reikia su mediatoriumi.

Jėgos akordus (power chords) A5 ir F5 prispausk su pirmu kairės rankos pirštu.

Per priedainį (kad jį matytum, turi parsisiųsti visos dainos TAB'us pdf formate) reikės tampyti 3-ią stygą. Geriausiai ją tempti su trečiu pirštu, o pirmą ir antrą pirštus naudok kaip pagalbinius.

Daugiau nieko ypatingo nėra - tiesiog skaityk TAB'us.

Dėmesio! Dainą sudaro 3 lapai. Čia pateiktas tik 1-as lapas. Visą dainą (TAB’us pdf formate ir MIDI failą) gali atsisiųsti per nuorodas esančias puslapio apačioje.

 

Evanescence - Heart Shaped Box_GitarosPamokos.lt


Čia gali parsisiųsti šios dainos TAB’us ir garso takelį MIDI formate: