Jėgos akordai (Power Chords)

Jėgos akordai (angliškai power chords) yra specifiniai akordai dažniausiai naudojami roko ir metalo stiliuose. Dažniausiai jie yra grojami elektrine gitara su mediatoriumi, naudojant distortion, overdrive, fuzz efektus. Būtent šie efektai ir suteikia specifinį ir galingą skambesį jėgos akordams.

Tai nėra tikri akordai. Pasak muzikos teorijos, akordą turi sudaryti mažiausiai 3 natos grojamos vienu metu. Jei sąskambį sudaro tik 2 natos – tai ne akordas, o tik intervalas. Muzikos teorijoje šie „jėgos akordai” tiesiog vadinami kvintomis.

Rusiškoje literatūroje tokie akordai vadinami universaliais akordais. Čia turima omeny, kad jie nėra nei mažoriniai (linksmi), nei minoriniai (liūdni), nes neturi to viduriniojo garso, kuris būtent ir apsprendžia jų nuotaiką.

Jei tu pirmą kartą girdi apie jėgos akordus ir net neįsivaizduoji kaip jie skamba, tuomet tau siūlau pasiklausyti šių dainų pradžias:

Jėgos akordai visai neblogai skamba ir su akustine gitara, tik neturi to galingo skambesio, kurį duoda elektrinės gitaros efektai:

Jėgos akordai gali būti gaunami 2 būdais:

  • Prispaudžiant ir grojant 2 stygas
  • Prispaudžiant ir grojant 3 stygas

Jėgos akordai ant 2 stygų

Tipiškas jėgos akordas ant 2 stygų atrodo štai taip:

A5 akordas

Prispausk su pirmu pirštu 6-ą (storiausią) stygą V skirsnyje ir su trečiu pirštu 5-ą stygą VII skirsnyje.

Svarbu! Groti turi su mediatoriumi ir tik per 2 stygas!


Jėgos akordai ant 3 stygų

Jėgos akordas ant 2 stygų atrodo štai taip:

A5 akordas (3 pirstai)

Prispausk su pirmu pirštu 6-ą (storiausią) stygą V skirsnyje, su trečiu pirštu 5-ą stygą VII skirsnyje ir su ketvirtu pirštu 4-ą stygą VII skirsnyje.

Svarbu! Groti turi su mediatoriumi ir tik per 3 stygas!

Akordai 086
Jėgos akordas F5.

Pradedantiesiems gitaristams rekomenduoju savo video kursą"Jėgos akordai":

Jei tave veža roko muzika ir nori ją išmokti groti, tai būtent čia turėtum pradėti. Tu išmoksi groti jėgos akordus ir pradėsi suprasti, kaip jie naudojami daugybės roko grupių („AC/DC“, „Nirvana“, „Green Day“, „Metallica“…) dainose.


Papildomos informacijos apie jėgos akordus (power chords) rasi:

http://en.wikipedia.org/wiki/Power_chord

http://www.dummies.com/how-to/content/how-to-play-power-chords-on-guitar.html