Nirvana – Come As You Are

Grupė

Nirvana-4Nirvana – amerikiečių roko grupė, kilusi iš Aberdeen miestelio Vašingtono valstijoje. Su savo hitu „Smells like Teen Spirit“ iš savo 1991 išleisto albumo „Nevermind“, „Nirvana” pasirodė iš pogrindžio kartu iškeldama alternatyvaus roko stilių, vadinamagrunge („grandžas”). Kitos Sietlo grunge grupės, kaip Alice in Chains, Pearl Jam ir Soundgarden taip pat išpopuliarėjo ir to dėka grunge tapo dominuojants muzikos stilius radijo stotyse ir muzikinėse televizijose nuo 10 dešimtmečio pradžios iki jo vidurio.

Trumpas „Nirvanos” egzistavimas baigėsi 1994 m., kartu su lyderio Kurt Cobain mirtimi, tačiau grupės populiarumas išliko. Praėjus 8 metams nuo Cobain mirties, daina „You Know You‘re Right“, įrašyta likus dviem mėnesiams iki Cobain’o mirties, užkopė į topų viršūnes visame pasaulyje. Nuo pat Nirvanos debiuto, grupė pardavė daugiau nei 60 milijonų albumų kopijų visame pasaulyje. Vien JAV parduota 10 milijonų „Nevermind“ albumo kopijų.

Kaip groti

Šią dainą „Nirvana” albume „Nevermind” groja tonu žemiau suderintomis gitaromis. O „MTV Unplugged” koncerte gitaros buvo suderintos pustoniu žemiau. Tad jei nori, kad tavo grojamos dainos „Come As You Are” aukštis sutaptų su „Nirvanos”, turi perderinti savo gitarą pagal jų derinimą. Mokantis tai neturi reikšmės, nebent norėtum pasitreniruoti su įrašu.

Groti reikia su mediatoriumi. Braukimo kryptis susidėliok kaip tau patogiau, nes K. Cobain nesilaikė standartinių taisyklių.

Naudok tik du kairės rankos pirštus: I skirsnyje gros pirmas pirštas, II-ame – antras.

Visa kita paaiškinta žemiau pateiktame video:

 

 

Nirvana - Come As You Are (Intro Riff)

 

Čia gali parsisiųsti „Come as You Are” TAB’us ir garso takelį MIDI formate (standartinis derinimas):