Braukimo schemos

Populiariausias braukimo būdas („šešiukė”)

Braukimas yra didžiausia problema daugeliui pradedančiųjų gitaristų. Dainos akordus nesunku susirasti per Google ar tam skirtose svetainėse. Tačiau kaip juos braukti beveik niekada nebūna parašyta. Ką daryti?

Pirmiausia tau rekomenduoju išmokti braukimo būdą iš 6 judesių („šešiukę”). Jį galima groti ir pirštais, ir brauktuku (mediatoriumi). Abiem atvejais rodyklių kryptys bus tos pačios.

Šį braukimo būdą galėsi pritaikyti daugumai populiarių lietuviškų, angliškų, rusiškų dainų. Maždaug pusei jų tiks populiariausias braukimo būdas. Kalbu apie paprastas dainas, kurios grojamos akordais. Visa tai netinka tokiai muzikai kaip džiazas, metalas, bliuzas ir pan.

Braukimo schema atrodo taip:

Populiariausias braukimo budas

p – nykštys, 3 – trijų pirštų nagai, i – rodomasis pirštas

Tarpai tarp rodyklių reiškia, kad reikia truputį palaukti ir neskubėti daryti sekančio judesio. Iš tikrųjų ranka tuo metu juda oru priešinga kryptimi, bet nekliudo stygų. O kur tarpų nėra, ten reikia groti greičiau.

Kad būtų aiškiau, rekomenduoju peržiūrėti žemiau esantį video:

Šią braukimo schemą siūlau išmokti pirmiausiai ir naudoti populiarioms dainoms, tokioms kaip:

 Kitokie braukimo būdai

Ar yra daugiau kokių braukimo schemų? Žinoma yra! Ir jų net neįmanoma suskaičiuoti. Be to, profesionalai dainas groja naudodami ne kažkokią vieną braukimo schemą, o tiesiog realiu laiku pagal dainavimą ar kitus instrumentus priderindami reikalingą ritmą.
Laikui bėgant ši braukimo schema nusibos, kaip kad nutiko ir man... Tuomet pradėk mokytis kitas braukimo schemas. Gali ieškoti per YouTube:

strumming patterns


Pradedantiesiems

Cover-4
O jei sunku suprasti angliškai ir nori kuo greičiau išmokti 5 braukimo schemas, sužinoti visus pagrindus ir daugybę kitų technikų bei pasiimti krūvą bonusų, tuomet rekomenduoju tau savo gitaros video pamokų paketą "Gitara per 1 naktį". Šis paketas ir buvo sukurtas tam, kad tu greitai ir sistemingai galėtum mokytis groti gitara.

Pažengusiems

Jei jau turi pagrindus, moki keletą braukimo schemų, bet jauti, kad užstrigai ir nori išmokti 5 naujus braukimo būdus, tuomet siūlau savo mini video kursą "5 braukimo būdai".

Tu išmoksi ne tik 5 naujus braukimo būdus, bet ir akordų sekas, kurios paimtos iš realių ir žinomų dainų. Taip pat išmoksi naujų akordų. Visa tai kartu sudėjus tavo grojimą pakels į aukštesnį lygmenį.