Bjelle – Brolužis

Grupe Bjelle ir PeRu_Viktorijos Stankeviciutes nuotr. (juodai-balta)
Viktorijos Stankevičiūtės nuotr. / Grupe Bjelle ir PeRu

 

Grupė

Bjelle ir PERU – Lietuvos grupė, kurią sudaro Bjelle (Raminta Naujanytė – vokalas ir gitara), Rūta Balčiūtė (violončelė), Evaldas Petkus (violončelė). Grupė išgarsėjo 2010 m. dalyvaudama Lietuvos talentuose ir ten užėmusi antrąją vietą.

Daina

Dainą „Brolužis’ sukūrė grupės vokalistė Raminta Naujanytė. Su šia patriotine daina Bjelle ir PERU debiutavo 2010 m. Lietuvos talentų 2-ojo sezono atrankoje. Konkurso finale, kuris vyko 2011 m. sausio 16 d. jie užėmė antrą vietą.

Įdomu, kad dainą „Brolužis” yra perdainavusi Estelle – kinų kilmės amerikietė, kuri net nemoka lietuviškai. Kaip jai tai pavyko gali pasiklausyti čia. Beje, ta pati mergina 2012 m. perdainavo ir Wikos dainą „Lietuva“.

Kaip groti

Dainos pradžioje yra įžanga, kurią pradedantiesiems pagroti yra tikrai nelengva. Bet ją tu gali kol kas praleisti ir pradėti groti nuo 1-o posmo. Visą tą 1-ą posmą turėsi groti arpedžio būdu, kuris yra kaip ir Metallica – Nothing Else Matters įžangoje. O nuo priedainio prasideda braukimas ir tęsiasi per visą dainą. Tik pačioje pabaigoje reikia pristabdyti ir groti kitaip.

Braukimo kryptis pažymėjau priedainio ir kitų dalių pradžiose. Nepamiršk, kad TAB’uose braukimo kryptys yra priešingos krypties. Taip yra dėl to, kad TAB’uose storiausia styga yra apačioje, o ploniausia viršuje. Kai mes braukiam žemyn, mūsų dešinė ranka juda nuo storiausios stygos link ploniausios.

Jei žinai kaip groti ketvirtinę, aštuntinę ir šešioliktinę natas, tuomet tau nebus problemų perskaitant priedainio ir tolimesnių dalių braukimo ritmiką. Bet jei tu su natomis nedraugauji, tai siūlau pasiklausyti žemiau esančio MIDI failo. Jį tu gali parsisiųsti.

Per solo partiją kita gitara groja akordus. Juos čia ir surašiau. Ir tu juos gali groti. Arba gali išvis šitą dalį praleisti.

Pabaigoje, grojant C akordą, reikia sulėtinti, o ant D akordo sustoti. Tada eina balso išvingiavimai ir po jų seka gražus akordas Em9, kurį reikia pusiau braukti pusiau rinkti.

Dėmesio! Dainą sudaro 3 lapai. Čia pateiktas tik 1-as lapas. Visą dainą (TAB’us pdf formate ir MIDI failą) gali atsisiųsti per nuorodas esančias žemiau.

Bjelle ir Peru - Broluzis_GitarosPamokos.ltBjelle ir Peru - Brolužis

(Įžanga)

 

1. Išjojo į karą mano brolelis,
Žadėjo sugrįžt.
Praėjo meteliai ir kelios dienelės,
Jo dar nematyt.
Kaip skauda širdelę, kaip ilgu brolelio,
Negrįžtančio vis.
Aš laukiu dienelės, kai gausiu žinelę,
Kad gyvas dar jis.

 

Priedainis:
Ir kodėl, kodėl gi, broli,
Tu ir vėl, ir vėl išjoji,
Ginti mūs tėvynės Lietuvos?
Ir kodėl, kodėl dar, broli,
Tu dar vis dar neparjoji?
Laukiu, tyliai aš rymoju, plyšta širdis.

 

(Gitaros solo)

 

2. Aš rūtų daržely niūniuoju dainelę,
Bandau užsimiršt.
Nėr mano brolelio ir jo žirgužėlio,
Narsi jo širdis.
Nukirto tėvelis, brolužio berželį,
Kokia netektis.
Motulė nerimsta, greičiau tik pravirksta,
Liūdna jos mintis.

 

Priedainis

 

3. Atėjo dienelė, gavau aš laiškelį,
Jį davė karys.
Nebėra berželio, nėra brolužėlio,
Nebeparjos jis.