Su gimimo diena

Visi mes norime originaliai pasveikinti savo artimą žmogų, draugą su gimtadieniu. Ir vienas iš būdų yra pagroti jam gitara „Su gimimo diena” („Happy Birthday To You”).

Galima pagroti akordus arba melodiją. Priderinti akordų braukimą prie šios dainos reikia šiek tiek muzikinės patirties. O melodiją išmokti galima per 15-30 min.

Su gimimo diena (tortas-gitara)


Kaip groti

Yra daug būdų pagroti melodiją "Su gimimo diena". Galima groti ją ant kelių stygų. Bet čia aš pateikiu variantą, kuris mano manymu yra lengviausiai įsimenamas.

Viską reiks groti ant 2-os stygos:

Beje, 2-ą stygą pasirinkau tik dėl to, kad būtų patogu dainuoti. Bet lygiai taip pat šią melodiją groti gali ir ant bet kurios kitos stygos. Tiesiog spaudinėk tuose pačiuose skirsniuose.

Žemiau įkeltos natos ir TAB'ai, iš kurių tu gali išmokti groti šią dainą. Detalesnius paaiškinimus kaip skaityti TAB'us rasi čia.


Bet gal tau užteks ir čia esančių paaiškinimų:

  • TAB'uose nupieštos linijos vaizduoja 6 stygas: ploniausia styga yra viršuje, storiausia - apačioje
  • Skaičiai, išdėlioti ant stygos, reiškia skirsnius, o nulis - laisvą stygą

Dar žemiau esantys apskritimu apvesti skaičiai, yra kairės rankos pirštai. Rekomenduoju groti su mediatoriumi ir vadovautis pateikta pirštuote. Jeigu neturi mediatoriaus, tuomet paprasčiausia bus groti su dešinės rankos nykščiu. Tačiau jei tau pasirodys per sunku ar nepatogu, gali susigalvoti savo pirštuotę. Ši daina lengva, tad ją galima pagroti net ir su vienu kairės rankos pirštu 🙂

Su gimimo diena_GitarosPamokos


Čia gali parsisiųsti "Su gimimo diena" TAB'us ir MIDI failą:


Akordai

Akordus, kurie užrašyti virš natų, galėtų groti kita gitara. Jei pirmoji gitara gros melodiją ne ant 2-os, o ant kitos stygos, tuomet šie akordai nebetiks. Vietoj jų reiktų groti kitus akordus.

Grojant ant 1-os arba 6-os stygos, kita gitara turėtų groti akordus: (A) - E7 - A - A7 - D - B7 - E7 - A.

Grojant ant 3-ios stygos, kita gitara turėtų groti: (C) - G7 - C - C7 - F - D7 - G7 - C.

Grojant ant 4-os stygos, kita gitara turėtų groti: (G) - D7 - G - G7 - C - A7 - D7 - G.

Grojant ant 5-os stygos, kita gitara turėtų groti: (D) - A7 - D - D7 - G - E7 - A7 - D.