Po mėnuliu

Lengva ir graži pjesė „Po mėnuliu„. Radau ją vienoje rusiškoje knygoje, kaip pavyzdį mokytis groti arpedžio. Autorius nebuvo paminėtas. Kad pagrotum šį kūrinį, tau reikia mokėti skaityti natas arba TAB’us ir mokėti groti arpedžio.

under-the-moonlight

Kaip groti

Turėsi prispausti akordus ir groti juos arpedžio būdu. C akordą gali prispausti ir nepilną, nes ne visas jo stygas reiks groti. Visus kitus rekomenduoju prispausti taip, kaip parodyta akordų diagramose po pavadinimu.

Atkreipk dėmesį į pirštuotę (ypatingai į nepilną G akordą). Kaip matai, G akorde storiausią stygą reikia prispausti su 3-iu pirštu, o antrą stygą su 4-u (mažuoju). Jei taip nepadarysi, tau nepavyks išgroti pagražinimų 7-8 taktuose. Akordą Em7 geriausia prispausti nurodytais 2-u ir 4-u pirštais, nes tada akordai gražiai ir logiškai susijungs. Dėl neišlavintų pirštų iš pradžių gali pasirodyti, kad taip spausti Em7 akordą yra nepatogu. Tačiau tai tik pirmas įspūdis.

Fsus2 akordą galima prispausti 3 būdais. Be nurodytojo dar galima storiausią stygą prispausti su 2-u pirštu, o antrą stygą su 3-iu. Arba gali pabandyti viršutinę stygą prispausti su nykščiu iš viršaus, antrą stygą su 1-u pirštu. Tuomet patogiai šį akordą galėsi sujungti su prieš tai einančiu akordu Am. Tereiks palikti 1-ą pirštą vietoje ir staigiai iš viršaus prispausti su nykščiu 6-ą stygą. Tačiau jei tavo gitara klasikinė, tai jos grifas platesnis ir gali būti sunku su nykščiu taip prispausti. Be to, ne visų pirštai gali pasiekti.

Pirmiausia išmok sujungti pirmus 4 akordus (1-2 taktai) ir atkreipk dėmesį, kad jie kūrinyje kartosis ne vieną kartą. Tau beliks tik prijungti keletą taktų kur grojama kitaip.

8 takte matai 1 ir 0 sujungtus lankeliu. Tas dvi natas reikia sujungti užgaunant stygą tik vieną kartą. Toks grojimo būdas gali būti vadinamas nubraukimu (angl. pull off). Ir šitos dvi natos turi būti  grojamos dvigubai greičiau, nei visos likusios. Pažiūrėk į natų kotelius. Visos natos yra aštuntinės, išskyrus šią vietą, kurioje turi groti šešioliktines.

Paskutinį akordą C perbrauk su nykščiu žemyn. Pasistenk neužgauti 1-os stygos. Nors nieko baisaus nenutiks, jei ji suskambės.

Po menuliu_GitarosPamokos.lt

Čia gali parsisiųsti šio kūrinio natas, TAB’us ir garso takelį MIDI formatu:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.