Paskelbta

Kodėl man neskamba akordai?

Šį post’ą parašyti paskatino vieno svetainės lankytojo laiškas:

 

„Laba diena, aš noriu groti „Kai tu atversi man duris”, bet man su akordais yra problemos. Užspaudžiu akordą, bet man neskamba. O sunkiausias akordas yra Cadd9. Neina man išvis tos dainos pagroti. Kai reikia spausti akordą su mažuoju piršteliu, tai iš viso sunku. Kaip pagroti šitą dainą gerai? Aš labai noriu išmokti.” 

 

Panašių laiškų gavau ne vieną ir ne du. Todėl nusprendžiau parašyti ne tik individualų atsakymą, bet ir viešą straipsnį, kad galėtų ir kiti perskaityti, kurie susiduria su panašiomis problemomis.

Bloga, nekokybiška gitara

Jeigu tavo gitara sena, grifas išlinkęs, uždėtos blogos, senos, surūdiję stygos, tuomet gali būti labai sunku jas prispausti. Tai ir gali būti priežastis kodėl blogai skamba arba išvis neskamba grojami akordai.

Dažnai gitarą galima sureguliuoti. Stygas pakeisti galima ir pačiam. O jei gitarai reikalingas rimtesnis remontas, tuomet rekomenduoju nešti ją meistrui.

Sena gitara

 

Jei gitara beviltiškai susidėvėjusi, tuomet reikia galvoti apie naujos arba bent jau naujesnės gitaros įsigijimą. Kam be reikalo kankintis? Juk grojimas turi teikti malonumą.
Be to, dažnai tėvai daro klaidą pirkdami savo vaikams patį pigiausią instrumentą. Tai gali būti viena iš priežasčių kodėl vaikas juo negroja, nors prieš tai labai norėjo.

 

Neteisingai laikoma kairė ranka

 Tavo kairė ranka turi būti teisingai "pastatyta":
  • riešą laikyk žemai nuleistą
  • pirštai turi būti išgaubti į išorę (tarsi laikytum rankoje obuolį), o ne įlinkę į vidų
  • nykštys turi remtis į grifą
  • pirštų galiukai turi beveik statmenai "smigti' į grifą

 

Kaires rankos padetis

Internete nesunkiai gali rasti nuotraukų ir video kaip laikyti kairę ranką. Įdėmiai įsižiūrėk kaip gitaristai laiko savo rankas, kuomet jie groja. Tereikia užsukti į Google ir YouTube.

Nagai

Labai svarbu yra tinkamas nagų ilgis. Tai ypač aktualu merginoms. Jei kairės rankos nagai bus per ilgi, tuomet neišeis teisingai pastatyti rankos. Apie nagų ilgį  jau rašiau čia.

per ilgi nagai


Bet ką daryti, jei gitara tvarkinga, nagai nukirpti, kairę ranką laikai lyg ir teisingai, bet akordai vis tiek neskamba???


3 pagrindinės priežastys kodėl blogai skamba akordai

1) Per silpnai prispaustos stygos

2) Pirštai perdaug pakrypę arba net įlinkę į vidų ir liečia laisvas stygas trukdydami joms skambėti

3) Pirštai pačiame skirsnyje stovi ne prie to krašto. Jeigu spaudi stygą I-ame skirsnyje, tai pirštas turi būti arčiau II-o skirsnio. Jei spaudi II-ame, tai arčiau III-io ir t.t.

Stygas tikrink po vieną. Nustatyk kuri iš jų neskamba. Išsiaiškink priežastį kodėl neskamba. Pataisyk.

Neklusnus mažasis pirštas

Mažasis pirštas visų žmonių yra silpniausias. Bet jei tu jo netreniruosi, tai ir nesustiprės. Treniruoti jį gali net ir be gitaros:

suspausk kairę ranką į kumštį ir pajudink mažąjį pirštelį (ištiesk-sulenk-ištiesk-sulenk...). Ir taip judink kol pavargs.

Labai geras pratimas pirštams lavinti yra "Voras". Tik pradedantiesiems rekomenduoju jį groti ne nuo I-o, o nuo V-o skirsnio.