The Beatles – Julia

Daina

Graži, poetiška daina, kurią John Lennon sukūrė savo motinai. Viename interviu jis sakė, kad matė viziją jog susitiko savo mirusią mylimą mamą: „I didn’t know if I was tripping or dreaming or what, but it was so real„. Daina „Julia” ir buvo sukurta iš šito John’o potyrio.

 

John Lennon su savo mama Julia Lennon

Fingerstyle

Daina yra sukurta fingerstyle (arba fingerpicking) maniera. Šis stilius pasižymi tuo, kad dažniausiai akustine gitara yra grojami akordai arpedžio būdu. Jie būna apipinti daugybe pagražinimų, melodinių intarpų ir įvairių technikų. Dažnai ta pati gitara groja ir melodiją ir akompanimentą. Taip pat šio stiliaus kūriniuose dažnai pasitaiko perkusinių elementų (beldimų, mušimų į gitaros korpusą, stygas ir pan.) bei flažoletų (angl. harmonics).

Jei tau dar neteko plačiau susidurti su šiuo gitarinės muzikos stiliumi, rekomenduoju pasiklausyti tokių atlikėjų kaip Merle Travis, Chet Atkins, Marcel Dadi ir Tommy Emmanuel.

 

Kaip groti

Jei nori groti originalioje tonacijoje, tau reikės specialaus stygų užspaudėjo vadinamo kapodasteriu. Jį gali įsigyti muzikos prekių parduotuvėje. Uždėk jį II skirsnyje (Capo 2 fret būtent tą ir reiškia). Jeigu neturi kapodasterio, tai gali groti ir be jo.

Siūlau tau šią dainą mokytis 3 etapais:

1. Pirmiausia, ką rekomenduočiau mokantis groti „Julia”, tai prispausti G akordą ir iki automatizmo atšlifuoti rinkimą (arpedžio). Tuo rinkimu ir reiks groti visą dainą. Tad būtų gerai, kad tau nebereiktų galvoti kuriais pirštais kurią stygą reikia kabinti. Taigi, G akordą grok tokia  pirštų seka (kurias stygas reikia užgauti tu matai žemiau esančiuose TAB’uose):

p+m – p – i – p – m – p

Naudojami tik 3 pirštai: p, i ir m. Tavo dešinės rankos nykštys turi šokinėti nuo 5 stygos ant 4-os, po to ant 6-os ir vėl 4-os. Toks grojimo būdas dažniausiai ir naudojamas fingerstyle dainose.

Tačiau galima groti panaudojant ir a pirštą. Tuomet tavo rinkimas atrodytų taip:

p+a – i – m – p – a – i

Pasirink tau patogesnę rinkimo manierą ir gerai ją išmok.

Atkreipk dėmesį į ritmą! Koteliai TAB’uose, einantys po skaičiais, kaip ir natose nurodo, kokio ilgio yra ta nata. Koteliai su dviguba sija yra šešioliktinės natos. Jos yra dvigubai greitesnės, nei aštuntinės natos, sujungtos vienguba sija.

2. Po to siūlau išmokti sujungti 4 akordus: C-Am7-Em-G. Visuose šiuose akorduose ant pirmos stygos III skirsnyje yra pridėtas mažasis pirštelis. O šita 4 akordų seka dainoje kartosis net keletą kartų.

3. Dabar jau gali mokytis visą dainą. Bus keletas barre tipo akordų, kuriuos galbūt bus sunkiau prispausti.

Dėmesio! Dainą sudaro 3 lapai. Čia pateiktas tik 1-as lapas. Visą dainą (TAB’us pdf formate ir MIDI failą) gali atsisiųsti per nuorodas esančias puslapio apačioje.

 

The Beatles - Julia-1_GitarosPamokos.lt

 

Čia gali parsisiųsti visos dainos TAB’us ir garso takelį MIDI formate: