9 pirmieji akordai

Čia pateikti 9 pagrindiniai akordai, kuriuos rekomenduojama išmokti pradedančiajam gitaristui. Jie yra pirmuose trijuose gitaros skirsniuose ir dar vadinami atvirais akordais (išskyrus F akordą). Atvirais jie vadinami todėl, kad turi laisvų stygų.

Nors čia pateikti 9 akordai, bet geriausia iš pradžių išmokti 8 pirmuosius akordus. F akordą prispausti yra sunkiau, bet jį pridedu, nes jis yra reikalingas daugelyje dainų.


Akordų diagramos

Akordų schemas perprasti labai lengva. Pirmas dalykas, ką turi suprasti yra tai, kad tu žiūri į nupieštus gitaros pirmuosius 3 skirsnius. Tu matai panašų vaizdą, kaip mano video pamokose ar žemiau esančiose nuotraukose. Tie skirsniai yra sunumeruoti paveikslėlio apačioje.

Storiausia styga yra viršuje.

Juodi rutuliukai rodo, kuriose vietose reikia prispausti stygas. Rutuliuko viduje esantis skaičius nurodo su kuriuo pirštu reikia prispausti.

Simbolis x reiškia, kad tos stygos groti negalima.

Simboliu ο žymima laisva (atvira) styga. Ją reikia groti. Tiesiog ji nėra prispausta.Čia gali parsisiųsti lapą PDF formatu su "Pirmaisiais 9 akordais pradedančiajam gitaristui":


Jeigu nori daugiau pasiskaityti apie akordų vaizdavimą grafinėmis diagramomis bei užrašymą skaičiais, spausk čia.

Taip pat rekomenduoju pažiūrėti 1 min. trukmės video, kuriame rodau kaip groti pirmuosius 8 gitaros akordus (be F akordo).


F akordas

F akordą prispausti gali būti kiek sunkiau, nes reikia su pirmu pirštu užspausti 2 apatines stygas. Bet jis dažnai pasitaiko dainose ir todėl yra labai reikalingas. Braukti jį reikia nuo 4 stygos (stygas skaičiuojame nuo apačios). Kad būtų aiškiau, kaip su vienu pirštu reikia prispausti 2 stygas, pridedu nuotrauką:

Akordas F (ant 4 stygu)-1

Pilną F akordą reikia prispausti barre būdu. Tuomet su 1 pirštu reikia prispausti visas 6 gitaros stygas. Ir  atrodo jis taip:

Akordas F-1
F barre akordas

Braukti jį reikia per visas 6 stygas. Pradedantiesiems dažniausiai nepavyksta gerai prispausti tokio F akordo. Tuomet iš pradžių rekomenduočiau priprasti groti paprastais atvirais akordais. O kai sustiprės ranka, tuomet jau siūlau pamažu pereiti ir prie barre tipo akordų.

Daugiau apie barre akordus skaityk čia.