„The Funky Shuffle” – tipiškas bliuzo rifas. Rifu (angl. riff) vadinamas ryškiai skambantis ir pasikartojantis kelių akordų arba natų derinys.
Žodis shuffle reiškia krypuojančią eiseną, šlubavimą. Grojant bliuzą tai reiškia, kad reikia groti tuo „šlubčiojančiu” ritmu. Ir nors viskas užrašyta aštuntinėmis natomis, bet kūrinio viršuje prie tempo yra pažymėta, kad tos aštuntinės nėra vienodo ilgio:
Kai grojam porą aštuntinių, pirmoji tampa truputį ilgesnė, nei antroji. Taip išgaunamas „šlubčiojantis” bliuzo ritmas.
Kaip groti
Groti reikia su mediatoriumi. Geriausia būtų naudoti besikeičiančias braukimo kryptis žemyn-aukštyn. Jei taip braukti per stygas pasirodys dar per sunku, tuomet gali groti tik žemyn. Pirmą pirštą pradžioje uždėjus II skirsnyje, geriau nepaleisti. T.y., jį ir toliau laikyk prispaustą, kuomet grosi su kitais pirštais (išskyrus 9-10 ir 12 taktus).
9 ir 10 taktuose grojami nepilni akordai B7 ir C7. Juos reikia braukti per 3 stygas. Braukiant žemyn, akordą reikia prispausti. Po to seka braukimas aukštyn, ir tuo momentu reikia atpalaiduoti kairę ranką, kad ši tik liestų stygas, bet jų nespaustų. TAB'uose tos vietos pažymėtos "x". Taigi, 9-10 taktuose tavo kairė ranka turi pulsuojančiai spaudinėti akordus, o dešinė braukti žemyn-aukštyn.
12 takte siūlau braukti tik žemyn. Atkreipk dėmesį, kad B7 akordas toje vietoje "užlenda" anksčiau ir daromas akcentas, vadinamas sinkope.
Čia gali parsisiųsti "The Funky Shuffle" TAB'us ir garso takelį MIDI formate:
The Funky Shuffle