F. Tarrega – Etiudas

Francisco Tarrega (juodai balta)
Francisco Tarrega – XIX a. ispanų gitaristas ir kompozitorius

Kompozitorius

Francisco Tarrega – XIX a. ispanų kompozitorius ir gitaristas. Daugiau apie jį gali paskaityti čia.

Šis etiudas – gražus, liūdnas kūrinys. Pažengusiems jį pagroti bus tikrai lengva. Gali bandyti ir pradedantieji gitaristai. Kūrinį sudaro 2 dalys. Pirmą dalį reikia groti du kartus, antrą dalį – vieną kartą (nors galima ir ją kartoti – man asmeniškai gražiau su pakartojimu).

Kaip groti

Žadėjau pats daryti video pamoką, bet netyčia YouTube radau jau nufilmuotą Bradford Werner pamoką, kurioje jis viską gerai paaiškina:

Šio etiudo neįprastas metras – 9/8. Tai reiškia, kad kiekviename takte yra 9 aštuntinės natos. Jos pasiskirsto į 3 grupeles po 3 natas. Kad pajausti tokią ritmiką, skaičiuoti reikia taip: viens-du-trys, viens-du-trys, viens-du-trys. Ir kiekvieno takto pradžioje dar kartu yra grojamas bosas (6, 5 arba 4 styga).

Iš esmės šį kūrinį sudaro keletas akordų, kuriuos reikia groti arpedžio būdu. O tie akordai yra melodizuoti pagražinimais.

Taip pat etiude yra ir barre akordų. 3, 7 ir 15 taktuose yra naudojamas didysis barre, o 10 takte mažasis barre.

Kūrinyje yra nemažai vietų, kuriose rekomenduočiau naudoti 4-ą (mažąjį) kairės rankos pirštą. Tą siūlau daryti 1, 2, 5, 6, 13 ir 14 taktuose, kur pirmą stygą reikia prispausti III skirsnyje. Taip pat 4, 10, 12 taktuose VII skirsnyje bei dar keliose vietose.

Gana sunki vieta yra 12 takto pabaiga, nes ten reikia stipriai ištempti ranką, kad mažuoju piršteliu pasiekti VII skirsnį. Jei kol kas nepavyksta to padaryti, tuomet tuo momentu paleisk bosą – 6-ą stygą, prispaustą III skirsnyje.

Dėmesio! Kūrinį sudaro 2 lapai. Čia pateiktas tik 1-as lapas. Visą etiudą (TAB’us, natas pdf formate ir MIDI failą) gali atsisiųsti per nuorodas esančias puslapio apačioje.

Francisco Tarrega - Etiudas_GitarosPamokos_1 lapas

Čia gali parsisiųsti viso F. Tarrega etiudo TAB’us, natas ir garso takelį:


Pasiūlymas

Yra dar vienas gražus Francisco Tarrega kūrinys -  Study In C. Esu nufilmavęs jo video pamoką (su TAB'ais ir natomis), kurią už nedidelę kainą gali įsigyti čia.

Francisco Tarrega - Study In C (536x600)