F. Carulli – Andantino

Kompozitorius

Ferdinando Carulli-1 (juodai balta)Ferdinando Maria Meinrado Francesco Pascale Rosario Carulli (1770 – 1841) – XIX a.  italų kilmės kompozitorius. Kūrė labai produktyviai: parašė virš 400 kūrinių klasikinei gitarai, taip pat kamerinių kūrinių ir keletą koncertų.

Taip pat parašė Méthode complète pour guitare ou lyre, op. 27 (1810), kurio muziką studijuojantys gitarą groja ir šiais laikais. Daugiau apie Ferdinando Carulli gali paskaityti čia.

Kūrinys

Labai graži pjesė gitarai. Sudaryta iš 2 dalių. Kiekvieną dalį reikia groti po du kartus.

 

Kaip groti

Nors virš TAB’ų surašiau akordus, bet jie čia yra nepilni (bosas ir dar dvi natos) ir pateikti tik orientacijai.

Naudok tradicines arpedžio grojimo taisykles: nykštys groja bosus (6, 5 ir 4 stygas), o kiti pirštai likusias tris stygas. Tik 10 ir 12 taktuose siūlau 3-ią stygą groti su nykščiu (p). O paskutiniame takte visi dešinės rankos pirštai pakyla aukštyn ir groja 4 viršutines gitaros stygas.

Labai svarbu pasirinkti gerą kairės rankos pirštuotę, nes kitaip gali nepavykti sklandžiai sujungti kai kurių šio kūrinio vietų.

1 takte nepilną akordą G reiktų prispausti su 3-iu pirštu. Akordą G/B visose vietose reiktų prispausti su 2 ir 4 pirštais. Tai iš pradžių gali pasirodyti nepatogu, bet rekomenduočiau būtent šią pirštuotę.

Žinoma, visada pirštus galima susidėlioti ir savaip. Svarbu, kad skambėtų gerai ir pavyktų gražiai sujungti. Em akordą reiktų prispausti su 1 ir 4 pirštais, Em/D su 2 pirštu, C ir G su 3 pirštu.

 

 

F. Carulli - Andantino_Gitarospamokos.lt

 

Čia gali parsisiųsti F. Carulli – Andantino TAB’us ir garso takelį MIDI formate: