RHCP stiliaus rifas

RHCP – taip mes su mokiniais sutrumpintai vadinam amerikiečių grupę „Red Hot Chili Peppers„. Šitoje video pamokoje rodau kaip sujungti  barre akordus su trumpais melodiniais intarpais. Skambantis rifas man pasirodė panašus į „Red Hot Chili Peppers” muziką, todėl jį taip ir pavadinau.

 

Kaip groti

Prispausk Bm akordą ir brauk jį žemyn-aukštyn-žemyn (TAB’uose rodyklės vaizduojamos atvirkščiai). Trečiasis judesys turi girdėtis tik kaip ritmas, nes reikia staigiai delno šonu užslopinti gitaros stygų skambesį.

Po to paleisk akordą ir grok trumpą melodinį motyvą iš 6 natų. Atkreipk dėmesį, kad 2 ir 4 sujungta lankeliu. Taip yra žymimas mušimas (angl. hammer-on). Panašiai reikia groti ir kitus 2 taktus.

4 takte, pagrojus akordą G ir A reikia kairę ranką atpalaiduoti ir su pirštais tik liesti stygas, bet nespausti. Tokia „scratch’inimo” technika labai dažnai naudojama funk stiliuje.

 

RHCP stiliaus rifas_GitarosPamokos.lt

Evil

Čia pateiktas rifas grojamas b-moll (h-moll) tonacijoje. Tu jį gali persikelti į kitą, sau patogią  tonaciją. Tam reikia akordus ir melodijos natas paslinkti į norimą skirsnį. Pvz., pabandyk paslinkti viską vienu skirsniu tolyn. Tuomet tavo grojamas rifas skambės c-moll tonacijoje.

Melodijai sukurti panaudojau pentatoninės gamos 4 modelį (pattern’ą). Tiesiog paėmiau iš jo 3 natas ir sujungiau į melodinį motyvą.