Lyapis Trubetskoy – Kapital

Grupė

„Ляпис Трубецкой” (baltarusiškai „Ляпіс Трубяцкі”) yra baltarusių pankroko grupė, pavadinta Ilja Ilfo ir Jevgenijaus Petrovo romano „12 kėdžių” komiško herojaus garbei. Tame romane buvo minimas „poetas-chalturščikas” Nikiforas Liapis, savo „kūrybą” pasirašydavęs pseudonimu Trubeckoj.

Lyapis Trubetskoy
Baltarusių grupė „Lyapis Trubetskoy” 2014 m.

Jos lyderis nuo pat grupės susikūrimo pradžios (1989 m.) yra Сергей Михалок. Nuo 1990 m. pabaigos grupė išpopuliarėjo rusiškai kalbančiose šalyse.

Per savo kūrybinės veiklos metus „Lyapis Trubetskoy” įrašė 23 albumus, nusifilmavo daugybėje videoklipų, laimėjo daug konkursų ir apdovanojimų.

Albumas

„Капитал” („Kapitalas”) — aštuntas grupės „Lyapis Trubetskoy” studijinis albumas, išleistas 2007 m. Jame buvo 11 dainų + bonusai. Žodžius ir muziką visoms dainoms sukūrė Сергей Михалок.

Albumas buvo išleistas 2 pavidalais:

  • Dovanojimui (su 12 psl. bukletu, spec. dėžute, bonusiniu takeliu „Евпатория” ir dviem bonusiniais video („Капитал” ir „Харэ”)
  • Biudžetinis (su 4 psl. bukletu, paprastu dėklu, be bonusinio takelio „Евпатория” ir su vienu video („Капитал”).

Daina

Dainos „Капитал pavadinimu užvardintas visas grupės „Lyapis Trubetskoy” 2007 m. albumas. 2007 m. internete pasirodė animuotas šios dainos videoklipas, kuriame grupės lyderis Sergej Michalok buvo pavaizduotas daugiaranke dievybe, vietoj širdies turinčia kiaulę taupyklę. Daina pašiepia diktatūras bei diktatorius vardan pinigų valdančius ir žudančius tūkstančius žmonių. Dainos tekste minimas Karlas Marksas ir jo pagrindinis veikalas „Kapitalas”.  Ši knyga ir kitos K. Markso publikacijos suformavo socialistinio ir komunistinio judėjimo pagrindą – marksizmą. Vėliau jo idėjomis rėmėsi daugelis diktatorių.

Ši daina buvo perdaryta „Кар-мэн” grupės solisto ir panaudota filme „ПираМММида” (2011).


Kaip groti

Dainą "Kapital"reikia groti pirštais arpedžio būdu. Akordai yra pakankamai paprasti, išskyrus F akordą. Mokytis siūlau 7 etapais:

  1. Išmok greitai groti arpedžio ant laisvų stygų. Visus akordus šitoje dainoje reiks groti vienodai, t.y. nuo 4-os stygos: 4-3-2-1. Tad šis etapas bus lengviausias. Tik žiūrėk, kad tavo grojamos natos būtų vienodo ilgio ir nebūtų klaidų.
  2. Pasitreniruok groti arpedžio jau su akordu Am. Šis etapas irgi lengvas, bet atkreipk dėmesį ar visos natos girdisi. Jei kažkas skamba ne taip, patikrink po vieną stygą ir surask, kuri iš jų neskamba arba skamba blogai. Tuomet surask priežastį (pvz. per silpnai prispausta styga) ir ją pašalink.
  3. Tą patį padaryk su likusiais akordais. F akordas tau bus iššūkis, nes tai yra barre akordas. Tu gali prispausti jį 2 būdais, kaip parodyta štai šio puslapio apačioje. Išbandyk didijį ir mažąjį barre ir pamatysi, kuriuo būdu prispaudus tau geriau skamba F akordas.
  4. Bandyk sujungti 4 akordų seką: Am - F - Dm- E.
  5. Išmok sujungti akordų seką: Am - F - D - E. Atkreipk dėmesį, kad čia pasikeičia tik vienas akordas. Vietoj Dm dabar reikia groti D.
  6. Abi akordų sekas sujunk.
  7. Dabar belieka paskutinis ir pats sunkiausias etapas - pagroti visa tai ritmiškai. Iš pradžių grok labai lėtai, bet pasistenk viską sujungti, kad neliktų pauzių. Po to palaipsniui didink tempą, kol pasieksi įrašo greitį. Dainos tempas yra 125. Tad rekomenduočiau per kompiuterį pasileisti metronomą 65-70 greičiu ir bandyti groti su juo. Taip tu galėsi matuoti savo progresą.

Dainos pabaiga ganėtinai komplikuota dėl sudėtingo ritmo. Jei tu supranti kaip TAB'uose perskaityti natų ir pauzių ilgį, tai tau nebus sunku. Tačiau jei tu nedraugauji su natomis ir jos tau yra siaubas-baubas, tuomet daug kartų klausyk įrašo ir bandyti atkartoti. Jei vistiek nepavyks, tuomet susigalvok savo pabaigą arba tiesiog praleisk paskutinį taktą.

 

Lyapis Trubetskoy - Kapital_GitarosPamokos.lt


Parsisiųsti natas ir TAB'us:

[wpdm_file id=36]

Parsisiųsti garso takelį MIDI formatu:

[wpdm_file id=37]

 

Per priedainį prisideda dar ir 2 gitara, kuri groja vadinamuosius jėgos akordus (angl. power chords). Tad jeigu turite galimybę pagroti dviese, tuomet per priedainį viena gitara turi groti tą patį, ką groja per visą dainą (akordus arpdežio būdu), o kita - jėgos akordus. Jeigu nėra antro gitaristo (-ės), tuomet per priedainius gali peršokti į 2-os gitaros partiją, o kai jie baigiasi, vėl grįžti prie akordų rinkimo.

 

Lyapis Trubetskoy - Kapital_(power chords)_gitarosPamokos.lt

 

Parsisiųsti garso takelį MIDI formatu:

[wpdm_file id=38]